Bossche onderscheiding voor Caribisch-Nederlandse Ludwina van der Mijden

Nieuws

De Caribisch-Nederlandse Ludwina van der Mijden heeft van de gemeente Den Bosch een onderscheiding ontvangen in het kader van Internationale Vrouwendag. De voorzitster van de Caribisch-Nederlandse zelforganisatie Nos Baranka ontving deze eer vanwege haar inzet voor de Caribisch-Nederlandse gemeenschap in Den Bosch. De bijeenkomst op 8 maart jongstleden werd georganiseerd door welzijnsonderneming Divers in Den Bosch.

Ludwina_van_der_Mijden

 

Ludwina is landelijk bekend in de Caribisch-Nederlandse gemeenschap. Jarenlang zette zij zich met veel ijver de Caribisch-Nederlandse armoedeproblematiek in Den Bosch op de kaart. Zo organiseerde zij in april 2010 een conferentie over de maatschappelijke positie van Caribische Nederlanders in Den Bosch. Door haar inzet kreeg de Caribisch-Nederlandse gemeenschap enkele jaren geleden specifieke aandacht met het project Proyecto Speransa, uitgevoerd door Judans, Maatschappelijk Werk en Dienstverlening in Den Bosch, zie ook http://www.divers.nl/uploaded/internet/files/knipselkrant/BraDa%2012-11-09%20Project%20Antillen%20rekent%20op%20vervolg.pdf. In samenwerking met OCaN organiseerde Ludwina in 2006 middels het theaterstuk “E Renchi” thema-bijeenkomsten over het huiselijk geweld binnen Caribisch-Nederlandse gezinnen (‘Praten doet geen pijn’). Ludwina was actief als bestuurslid van MAAPP en binnen de PvdA in Den Bosch. Op 21 oktober 2010 organiseerde Ludwina een bijeenkomst voor de Curacaose gemeenschap in Den Bosch met de eerste premier van Curacao, Gerrit Schotte, en de gevolmachtigde minister Sheldry Osepa.

Voor meer informatie over Nos Baranka, zie www.nosbaranka.nl. Een portret van Ludwina is te lezen op http://www.palet.nl/subpagina.php?navid=774. Info over Divers, zie www.divers.nl.  

Ludwina, OCaN is heel trots op jou! PABIEN en we hopen nog veel van je te horen de komende jaren.

Bron: OCaN-redactie.