OCaN feliciteert Oranje en Gregory van der Wiel met WK-zilver!

NetherlandsvJapanGroupE2010FIFAWorld9gCCDvewjitl

OCaN feliciteert het Nederlands Elftal met de tweede plaats op het wereldkampioenschap voetbal in Zuid-Afrika! In het bijzonder gaan de felicitaties uit naar Gregory van der Wiel. Van der Wiel is de eerste Antilliaan in de geschiedenis die een WK-medaille heeft gewonnen.

Gregory van der Wiel is 22 jaar en geboren in Amsterdam (1988). Zijn vader is Antilliaan, zijn moeder Europees-Nederlandse. Gregory speelt al jaren bij Ajax. Hij won tweemaal de KNVB-cup met de Amsterdamse club, was in het seizoen 2009/2010 Ajax Talent van het Jaar en won dit jaar 2010 de Johan Cruyff Prijs. Voorheen heette deze prijs Nederlands Talent van het Jaar.  Op 11 februari 2009 debuteerde hij voor Oranje in een vriendschappelijke interland als invaller in en tegen Tunesië (1-1). Inmiddels staat de rechtervleugelverdediger op 15 interlands. Gregory heeft een contract bij Ajax tot juni 2013, maar staat nu in de belangstelling van verschillende Europese topclubs, onder meer van het Zuid-Duitse 1. FC Bayern München.

Foto's van Gregory van der Wiel tijdens het WK zijn te zien op:

http://www.zimbio.com/search?q=Gregory+van+der+Wiel&type=allhttp://www.zimbio.com/search?q=Gregory+van+der+Wiel&type=all

Bron: OCaN-redactie.