Felicitaties en condoleances

Condoleance aan de nabestaanden van Eugènie Herlaar, eerste vrouwelijke NOS-nieuwslezer
Met droefheid hebben de Raad van Toezicht, het Bestuur en medewerkers van Stichting Ocan kennisgenomen van het overlijden van Eugènie Herlaar.
Eugènie Herlaar werd geboren op Curaçao en was vanaf jongs af aan een natuurtalent. Op 4-jarige leeftijd was ze te horen op de Curaçaose Radio Omroep (CUROM). Eenmaal in Nederland groeide Herlaar door naar de verschillende omroepen zoals de AVRO. Ze bezocht de HBS. Ze werd later presentator en nieuwslezer bij de iconische Radio Nederland Wereldomroep.
Herlaar schreef in 1965 geschiedenis door de allereerste vrouwelijke presentator van het NOS Journaal te worden. Hiermee heeft Herlaar als pionier enorm veel betekend voor de vrouwenemancipatie. Als presentator, nieuwslezer en verslaggever wist zij glazen plafonds te doorbreken.
Naast haar liefde voor de media, acteerde ze publiceerde ze graag gedichten en verhalen. Herlaar werd tweemaal gedecoreerd. Eerst als Lid in de Orde van Oranje-Nassau en later als Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.
Wij wensen haar nabestaanden veel sterkte met hun groot verlies.
Sosega na pas Eugènie.
De Ocan redactie
Foto: Wikipedia Commons CC BY-SA 3.0 NL
Meer Felicitaties en condoleances
-
april 2025
-
maart 2025
-
februari 2025
-
januari 2025
-
december 2024
-
november 2024
-
oktober 2024
- John Leerdam onderscheiden met Amerikaanse Secretary of State's Award for Global Anti-Racism Champions, Ocan feliciteert
- Stichting Ocan staat stil bij 14 jaar '10-10-10'
- Dr. Valika Smeulders benoemd tot bijzonder hoogleraar ‘Musea, erfgoed en religie’ RUG, Ocan feliciteert
- Gershwin Bonevacia sleept WijkJury prijzen Favoriet Rotterdam en Amsterdam binnen, Ocan feliciteert
-
september 2024
-
augustus 2024
-
juli 2024