Blogs en Vlogs
Persbericht stichting CultuurGeneratie: Verzetsheld Boy Ecury in Verzetsmuseum 8 december
Op zondag 8 december brengt stichting CultuurGeneratie in het Verzetsmuseum van Amsterdam het krachtige verhaal van Boy Ecury, een jonge verzetsman van Aruba die tijdens WOII in Nederland zijn leven gaf in de strijd voor vrijheid.
BOY ECURY, verzetsheld van kleur van Aruba.
VERZETSMUSEUM 8 DECEMBER
Gespeeld door Pierre Jourdain
Tekst en regie Paulette Smit
Twee voorstellingen
- 14.00 uur: Voorstelling in Papiamento
- 15.00 uur: Voorstelling in het Nederlands
Ecury kwam als 15-jarige vanuit het toenmalige koloniale Aruba naar Nederland om te studeren, maar raakte na de verwoestingen in Rotterdam vastbesloten zich in te zetten voor het verzet. Zijn verhaal, vertolkt door Arubaans/Nederlandse acteur Pierre Sully Jourdain, herinnert ons aan de kracht van verzet tegen onrecht. En aan de actualiteit van verzet tegen racisme en verwoesting.
- Tekst en regie: Paulette Smit
Spel: Pierre Jourdain.
- Idee en productie: Stichting CultuurGeneratie, mmv Stichting Kompas for Students
- Naar de voorstelling VERGETEN HELDEN uit 2021, ism stichting Julius Leeft!
Praktische informatie
- Locatie: Verzetsmuseum Amsterdam, Plantage Kerklaan 61, 1018 CX Amsterdam
- Ticket: €16 (gratis met Museumkaart, Stadspas of Vrienden van het Verzetsmuseum),
- Inclusief toegang tot museum: Met een ticket voor BOY ECURY is ook toegang tot
het museum inbegrepen. Bezoekers kunnen het museum voorafgaand aan of na de
voorstelling zelfstandig bezoeken
Met steun van het V-Fonds, Cultuurfonds en het Fonds voor Cultuurparticipatie.
Meer Blogs en Vlogs
-
november 2025
-
oktober 2025
- Persbericht Kieskompas: Speciale Kieskompas Caribisch Nederland gelanceerd
- 25 oktober Caribische & Vrijwilligersmarkt in Amare Den Haag
- Vervroegde Tweede Kamerverkiezing 2025: dit zijn onze Caribische kandidaten
- Eerste dag hoorzittingen Klimaatzaak Bonaire een feit. 'Met deze rechtszaak zeggen we: genoeg is genoeg – wij eisen bescherming”
- Rotterdammer! Kom je ook? 9 oktober 2025 volgende stadsgesprek gemeente Rotterdam bij Huis van de Wijk De Banier
- Schrijver Beverly Whitfield publiceert eerste boek: ‘The Island Remembers’
- Populaire voorstelling 'Rumannan Purunchi' van Teatro KadaKen vanaf oktober 2025 in Nederland!
-
september 2025
- Bosschenaren krijgen valpreventietips van Ambassadeur valpreventiecampagne ‘Ik Sta Sterk’, moedigen elkaar aan
- Stichting Ocan keert terug op de populaire Caribische & vrijwilligers markt
- 'Samen zijn we Rotterdam': stadsgesprekken in Rotterdamse wijken activeren Caribische Nederlanders en creëren toekomstperspectief
- Caribisch-Nederlandse bewoners Hoogvliet doen er toe, spreken zich uit tijdens stadsgesprek gemeente Rotterdam
- Joshua Sam van Ocan AVS spreekt studenten ROC Mondriaan over geldzorgen en studiesucces 🎓
-
juli 2025
-
juni 2025
- Persbericht Werkgroep Herdenking en Viering Slavernijverleden Helmond: Viering Afschaffing Slavernijverleden Kasteel Helmond
- Stichting Ocan en AVS gaan in gesprek met staatsecretaris Participatie en Integratie over schuldhulp in o.a. Zoetermeer
- De Ocan AVS vrijwilligers: Ludwina van der Mijden en informele vrijwillige schuldhulp
- Valpreventiecampagne ‘Ik Sta Sterk’ zet door met speciale televisiespotjes voor onze gemeenschappen