Skip to main content

Blogs en Vlogs

ocan caribisch natuur in de cariben kijktip aruba bonaire boneiru curacao  korsou saba sintmaarten sinteustatius statia

Kijktip: documentaireserie ‘Natuur in de Cariben’ (BNNVARA) dinsdagen in juli en augustus op NPO2

23 juli 2026

Wekelijks op dinsdagavond schitteren onze 6 eilanden op televisiezender NPO2 en zo moeten wij de zeer mooie documentaireserie ‘Natuur in de Cariben’ onder uw aandacht brengen! De documentaireserie van omroep BNNVARA en MN Media gaat over natuur, klimaatverandering en bewoners die hun eiland proberen te beschermen.  Het programma wordt gepresenteerd door de Caribische journalist Natasja Gibbs. 

Elke aflevering van ‘Natuur in de Cariben’ focust op één eiland en laat zien hoe natuur, geschiedenis en cultuur onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn.

Op Aruba volgt Natasja in Nationaal Park Arikok de zeldzame cascabel en helpt ze de bedreigde shoco. Op dit drukbezochte eiland werken mensen hard om koraal, papegaaien en zeeschildpadden een nieuwe toekomst te geven. Bonaire laat zien hoe natuurherstel werkt, boven én onder water. Tussen flamingo’s, mangroves en koraalriffen ontmoet Natasja de mensen die bouwen aan een gezonder eiland voor vissen, vogels en bewoners. Op Curaçao komen natuur en cultuur samen. Van het Christoffelpark en de verborgen rooien tot mangroves en zeegrasvelden: Natasja ontdekt zeldzame planten en dieren.

Saba toont een totaal andere wereld: steile vulkaanhellingen, mysterieus nevelwoud en de Sababank, een van de rijkste rifgebieden van het Caribisch gebied. Daar ontmoet Natasja pioniers die werken aan herstel van het kwetsbare ecosysteem. Op Sint Eustatius volgt Natasja de zeldzame antillenleguaan en ziet ze hoe bewoners bomen planten langs de kust om het eiland weerbaarder te maken tegen erosie en extreem weer. En op Sint Maarten, waar natuur, massatoerisme en de nasleep van orkaan Irma naast elkaar bestaan, ziet ze hoe bewoners en onderzoekers samenwerken aan herstel van zeegrasvelden, riffen en kustgebieden.

📺🖥️Uitzendschema en waar te zien:

‘Natuur in de Cariben’ is vanaf dinsdag 7 juli wekelijks om 21.20 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2

Afl. 1 - Aruba 7 juli 2026

Afl. 2 - Bonaire 14 juli 2026

Afl. 3 - Curaçao 21 juli 2026

Afl. 4 - Saba  28 juli 2026

Afl. 5 - Sint Maarten 4 augustus 2026 (verwacht)

Afl. 6 - Sint Eustatius 11 augustus 2026 (verwacht)

Heeft u een eerder aflevering gemist of kunt u op een dinsdag  niet kijken, vindt u de aflevering online terug op NPOStart. Klik hier voor de webpagina .

Foto credits: BNNVARA / MN Media

Meer Blogs en Vlogs

Donaties

Wilt u een gift of donatie doen

Zelfs de kleinste giften zijn voor ons van grote betekenis.