Skip to main content

Blogs en Vlogs

Ocan caribisisch boeken Spotlight Beverly Whitfiel The island remembers

Schrijver Beverly Whitfield publiceert eerste boek: ‘The Island Remembers’

06 oktober 2025

Afgelopen week kreeg het Stichting Ocan Bureau bezoek van schrijver Beverly Whitfield. Whitfield is geen onbekende van Stichting Ocan. In 2018 deelde de trotse Sabaanse haar verhaal in de populaire Ocan’s Spotlight reeks. Haar levensverhaal en motivatie inspireerden velen in Nederland en op de eilanden. Op 13-jarige leeftijd verliet ze het Bovenwindse eiland om verder te studeren op de middelbare school op Sint Maarten en op 16-jarige leeftijd ging ze verder studeren op Curaçao. Vanuit Curaçao verhuisde ze met haar familie naar Nederland. Toen Whitfield ons liet weten dat ze hard werkte aan haar eerste boek ‘The Island Remembers’ en dat deze inmiddels gepubliceerd werd, werd ze naar Den Haag uitgenodigd zodat zij meer over haar eerste publicatie kon vertellen. Ocan directeur-bestuurder Lionel Martijn, MSUS nam het exemplaar in ontvangst.

 Een Caribische trilogie

Boek Beverly Whitfield IMG 0923 Ocan caribisch spotlight The lsland Remembers ‘The Island Remembers: A story of Memory, Longing and the Woman She Left Behind’ is een roman, een lyrisch liefdesverhaal over herinnering, verlangen en de moed om terug te keren. Maar het weerspiegelt ook hoe het leven op Saba decennia geleden was. Veel eilandskinderen moesten het eiland verlaten voor onderwijs en kansen, en daarmee lieten zij hun thuis, hun families en soms hun eerste liefdes achter. Hoewel het verhaal fictie is, weerspiegelt het waarheden die veel mensen uit onze gemeenschap herkennen. En het draagt ook een boodschap voor vrouwen in midlife: dat liefde, vernieuwing en de mogelijkheid van een tweede kans nog altijd echt zijn.

Eind oktober 2025 zal  het tweede deel verschijnen. Deel drie wil  de schrijver op haar geliefde geboorte eiland Saba presenteren. Dat staat symbolisch gepland op 14 februari 2025, op Valentijnsdag.  De schrijver heeft ook in een paar uitzichten een primeur op haar naam staan: zij publiceert als eerste Sabaan een romantische roman en  ze is de eerste internationaal gepubliceerde schrijver van het eiland.
 

‘Later is nu!’

Whitfield heeft jarenlang in de financiële wereld gewerkt. Eerst op Curaçao en later in Nederland op de Zuidas. Zij is gemotiveerd om zichzelf opnieuw uit te vinden. Zo is ze personal coach geworden voor veel vrouwen die met overgewicht tobben en daarnaast is zij een drijvende kracht achter een populair restaurant en cateringzaak binnen haar familie. Ook werkt ze aan de ‘Midlife Body Wisdom Series’, een reeks e-books die vrouwen in de menopauze ondersteunt. Op het Ocan Bureau zei Whitfield treffend: ‘Later is nu’. Met deze stap wil Whitfield andere Caribische vrouwen aanmoedigen om nieuwe dingen te doen.

Deel 1 van haar trilogie is te koop op het Amazon-platform als paperback en e-book. Later verschijnt het ook als hardcover. Lees het gratis Prelude-hoofdstuk op de website van de schrijver (KLIK HIER)

Meer Blogs en Vlogs

Donaties

Wilt u een gift of donatie doen

Zelfs de kleinste giften zijn voor ons van grote betekenis.