Blogs en Vlogs
Budgetmaatjes010 raakt de juiste snaar bij senioren
De lokale Ocan coördinator voor de Alliantie Vrijwillige Schuldhulp in Rotterdam, Ruthmila Cicilia, geeft dit jaar vorm aan de samenwerking met Alliantie partner Budgetmaatjes010. Een voorlichtingsbijeenkomst in Rotterdam toont de noodzaak van lokaal samenwerken als Alliantie.
Het informeren van Caribische Nederlanders over wegen naar vrijwillige schuldhulp is een doorlopend proces. In Rotterdam ligt dit jaar de focus op senioren. Daarvoor hebben Ocan en Budgetmaatjes010 een voorlichtingsochtend gehouden voor 22 senioren in Feijenoord. Zo’n 20% van de aanwezigen was man en 80% vrouw. De senioren hebben wortels op Aruba, Bonaire, Curaçao, Saba, de Dominicaanse Republiek, Suriname en andere Zuid-Amerikaanse landen.
Namens Ocan trapte de interne coördinator de ochtend af met een sketch over de stijging van de kosten van het levensonderhoud. De sketch bracht de zaal tot lachen. Lachen als uiting van instemming: iedereen in Nederland maakt dit mee! Vanuit het gezamenlijk herkennen ging het gesprek naar de negatieve gevolgen van geldzorgen voor de fysieke en mentale gezondheid. En hoe men bij verschillende hulploketten het woord zelfredzaamheid hoort en gaandeweg niet meer aanklopt.
Alexander Borst, directeur van Budgetmaatjes010, haakte hierop in. Hij nam de aanwezigen mee in de schuldenproblematiek in Rotterdam en de schaamte die mensen voelen. Op begrijpelijke wijze zette Alexander uiteen hoe de ondersteuning door vrijwilligers van Budgetmaatjes010 kan helpen. Door de veilige sfeer die hij neerzette, legden mensen in alle openheid casuïstiek voor. De vragen uit de zaal onderstreepten het belang van vrijwillige schuldhulp. De praktijkvoorbeelden die over tafel gingen sloten aan op wat een vrijwilliger van Budgetmaatjes010 kan betekenen voor zelfredzaamheid.
Met deze ochtend werd de noodzaak van hands on samenwerking tussen de lokale Ocan coördinator Ruthmila Cicilia en Budgetmaatjes010 duidelijk. Ruthmila Cicilia ondersteunt de senioren verder door de brug te slaan naar Budgetmaatjes010 toe. Zij wil vanuit haar professionele ervaring met cultuursensitief werken onder Caribische en aanverwante Nederlanders ook operationeel advies bieden. De laatste weken van 2025 werken Ruthmila en Alexander aan het concretiseren van de samenwerking. Want senioren meldden zich al aan.
Meer Blogs en Vlogs
-
januari 2026
-
december 2025
-
november 2025
-
oktober 2025
- Persbericht Kieskompas: Speciale Kieskompas Caribisch Nederland gelanceerd
- 25 oktober Caribische & Vrijwilligersmarkt in Amare Den Haag
- Vervroegde Tweede Kamerverkiezing 2025: dit zijn onze Caribische kandidaten
- Eerste dag hoorzittingen Klimaatzaak Bonaire een feit. 'Met deze rechtszaak zeggen we: genoeg is genoeg – wij eisen bescherming”
- Rotterdammer! Kom je ook? 9 oktober 2025 volgende stadsgesprek gemeente Rotterdam bij Huis van de Wijk De Banier
- Schrijver Beverly Whitfield publiceert eerste boek: ‘The Island Remembers’
- Populaire voorstelling 'Rumannan Purunchi' van Teatro KadaKen vanaf oktober 2025 in Nederland!
-
september 2025
- Bosschenaren krijgen valpreventietips van Ambassadeur valpreventiecampagne ‘Ik Sta Sterk’, moedigen elkaar aan
- Stichting Ocan keert terug op de populaire Caribische & vrijwilligers markt
- 'Samen zijn we Rotterdam': stadsgesprekken in Rotterdamse wijken activeren Caribische Nederlanders en creëren toekomstperspectief
- Caribisch-Nederlandse bewoners Hoogvliet doen er toe, spreken zich uit tijdens stadsgesprek gemeente Rotterdam
- Joshua Sam van Ocan AVS spreekt studenten ROC Mondriaan over geldzorgen en studiesucces 🎓
-
juli 2025