Blogs en Vlogs
Raenys Martis doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
Vandaag dhr. Raenys Martis. Kandidaat nr. 9 op de lijst van de politieke partij GroenLinks-PvdA in Heerlen.
Naam en leeftijd
Raenys Martis, 50 jaar
Maatschappelijke functie
Cultureel Projecten Ontwikkelaar, Curator, docent, dj en adviseur
Woonplaats/gemeente
Heerlen
Politieke partij

GroenLinks-PvdA
Slogan
“Verscheidenheid is de kracht van onze stad”
Socials
www.linkedin.com/raenys-martis
https://www.instagram.com/raenysmartis/
Foto credits: Sanne Linssen
Vertel in het kort wie je bent, wat je affiniteit met de eilanden is, wat jouw beroep is, en wat zijn jouw maatschappelijke activiteiten.
Ik ben geboren op Curaçao, mijn navelstreng is daar geworteld en denk dat mijn wereldbeeld ook daardoor zo open is. Ik doceer op de kunstacademie te Maastricht, Cureer openbare kunstprojecten, adviseer allerlei maatschappelijke organisaties en instellingen, draai zo nu en dan op toffe feesten en daarnaast initieer en organiseer ik allerlei culturele projecten die een maatschappelijke impact hebben.
Waarom ben je de politiek ingegaan, waarom op een verkiesbare plek/ als lijstduwer, waarom deze partij en waarom de gemeenteraad/stadsdeelcommissie.
Ik heb me verkiesbaar gesteld omdat ik niet aan de zijlijn wil staan toekijken. Ik wil niet alleen kritiek leveren, maar met energie, moed en een heldere visie juist constructief bijdragen aan de uitdagingen waar onze samenleving voor staat. Vanzelfsprekend spelen thema's als representatie en meerstemmigheid daarin een cruciale rol. Juist voor jongeren en voor iedereen die zich vaak ongehoord voelt, wil ik een stem zijn die écht meedoet en verschil maakt. Ik sta nummer 9 op de lijst van 50 en met genoeg voorkeurstemmen, kan ik als eerste Curaçaoënaar de gemeenteraad in Heerlen vertegenwoordigen.
Waarom moeten Caribische Nederlanders en de aanverwante groepen als ingezetenen van Nederland en stemgerechtigden meer politiek geëngageerd worden?
Omdat politiek ons allemaal aangaat. Te vaak hebben mensen het gevoel dat hun stem er lokaal niet toe doet, dat er over hen wordt gesproken in plaats van met hen. Dat moet anders. Onze ervaring, onze passie en onze blik zijn onmisbaar in het gesprek over de toekomst van onze wijken en steden. Caribische Nederlanders behoren tot de meest betrokken en gepassioneerde burgers; het is dan ook niet meer dan vanzelfsprekend dat we eigenlijk volop moeten meedoen, meepraten en meebeslissen. Alleen als wij onze stem laten horen met onze eigen taal, onze eigen houding en onze eigen kijk, kan de samenleving écht veranderen. Voor al die generaties van ingezetenen zeg ik, de tijd is nu om iets te doen.
Waar wil je voor gaan?
Hieronder treffen jullie een aantal punten en vraagstukken waar ik me voor sterk ga maken.
Iedereen telt mee: Werk, inkomen en welzijn vormen de basis voor een gezond en waardig leven.
Alles dichtbij: Voorzieningen binnen een kwartier: leefbaar, toegankelijk en bereikbaar voor alle inwoners.
Veilige wijken: Samenwerking tegen eenzaamheid. Investeren in buurten waar bewoners elkaar kennen en omzien naar elkaar.
Gratis sport en groen: Aanleg van nuttige, openbare beweegplekken en groene ontmoetingsruimtes in elke wijk.
Meer Blogs en Vlogs
-
maart 2026
- Persbericht AVS: Feestelijke aftrap Week van het Geld met bakfietsactie
- Ruben Arnhem doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Zuwena Hurtak doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Raenys Martis doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Richeline Cijntje doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Glenn Helberg doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Mavis Fairbain doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Avianka Aventurin-Denloye doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Angelique Paula doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Stella Coffie doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Jacinto Zimmerman doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Duer Dania doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Natalie Wanga doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Shari van den Hout-Hooi doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Angelica Mathew doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Gisèle Mambre doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Cheraldine Osepa doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Jahir Scoop doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Brenda Emmen-Hassell doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Henco Cecilia doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!