Blogs en Vlogs

3e Ocan deskundigheidsbevordering: niet-financiële vrijwilligers leggen vinger op de zere plek, vertrouwen scheppen vanuit gezamenlijke kracht
Pagina 1 van 2
Afgelopen zaterdag 22 juni 2024 organiseerde Ocan een terugkomdag voor de eerste groep helden die sinds eind vorig jaar zich enthousiast inzetten om de levens van mensen in geldnood draaglijker te maken. Op deze dag was een aantal van de tweede lichting niet-financiele vrijwilligers aanwezig.
Zo werd het een gezellige dag voor de oude en nieuwe niet-financiele vrijwilligers. Elkaar ontmoeten en van elkaar horen wat de eerste indrukken & bevindingen zijn. Na een welkomstwoord van Ocan directeur-bestuurder Lionel Martijn, MSUS was het aan trainer Liselotte Anbeek van Samen Erop Vooruit (SEV) (het actieprogramma dat kennis en hulpmiddelen aanbiedt om financiële zorgen tegen te gaan) om de workshop ‘Signaleren en aankaarten van geldzorgen’ te verzorgen middels korte videofilmpjes en interactie met de groep van 20 aanwezigen.
Als Ocan mogen wij stellen dat onze Caribische gemeenschap in Nederland enorm boft met de helden die zich gemeld hebben en al in wisselende mate in de verschillende hoeken van Nederland zich belangeloos hebben ingezet. Een aanzienlijk deel van de vrijwilligers die zich opgegeven hebben is opgeleide maatschappelijk werker, hulpverlener of hebben jarenlange ervaring met het bijstaan van mensen uit eigen woonplaats. Zo hebben zij tijdens het dagprogramma schrijnende casussen kunnen delen van financiële moeilijkheden en armoede in verschillende steden zoals Groningen, Eindhoven, Den Bosch, Dordrecht, Rotterdam, Zoetermeer en Den Haag. De financiële problematiek is wijdverspreid en in tegenstelling tot wat er vaak gedacht wordt, kan iedereen in geldnood terechtkomen. Dus ook mensen met een hoger inkomen. Het is een zeer goede zaak dat iedereen via informele en formele schuldhulp geholpen kan worden. Het is jammer dat veel personen in onze samenleving het onnodig zwaar hebben.
Bent u benieuwd welke steden dit zijn en doorgaan met het lezen van dit artikel? Klik op onderstaand blauw knopje. Voor meer foto's van deze dag zie de fotogalerij van het dagprogramma op de Ocan Facebookpagina fotogalerij van het dagprogramma op de Ocan Facebookpagina.
Meer Blogs en Vlogs
-
april 2025
- “Hulp?! De TNE aanvraag?”? Ocan AVS vrijwilligers helpen mee, neem contact op met jouw lokale vrijwilligers
- Persbericht SEA: Inschrijving Koninkrijksbeurs geopend, aanmelden kan nu!
- Persbericht/Komunikado Plataforma Kultural: Hòfi Kultural treedt op op spraakmakend cruiseschip Villa Vie Odyssey
- “Antiano Del Alma! Òf nò?”: Caribische Nederlanders in Den Helder laten van zich horen
- De Ocan AVS vrijwilligers: Ruthmila Cicilia en informele vrijwillige schuldhulp
-
maart 2025
-
februari 2025
-
januari 2025
- ‘Nos ku nos’? Grijp de kansen die er zijn! Èxtra interviewt Ocan over integratie en cultuursensitieve hulp
- Bo tambe tei? 30 januari 2025 spectaculair concert met de beste Stevie Wonder hits! Tony Shearman zorgt in eerbetoon voor top notch entertainment.
- Kijktip: 📺 Informeer je goed! Ocan 16 jan. in de studio van praatprogramma ‘Djis Pa Bo Sa’, aflevering onvoldoende voorbereid naar Nederland
- Ocan AVS vrijwilligers sluiten het jaar 2024 gemotiveerd af, kracht en impact
-
december 2024
- Ocan bureau niet bereikbaar tijdens feestdagen 2024/2025
- Stichting Ocan Kerstgroet 2024/2025
- De Ocan AVS vrijwilligers: Naïra Gomez en informele vrijwillige schuldhulp
- Prangende vragen in wijk Charlois. Rotterdammers worden door informatiemiddag meer bewust en hoeven minder geld te laten liggen!
- Volg het eerbetoon aan dr. Frank Martinus Arion live op YouTube vanaf 13.00hr
- December 2024 t/m februari 2025 lezingsreeks 'Roadmap 2030' door Benjamin Visser, MSc