Blogs en Vlogs
ENAR Climate Justice Academy changemakers gaan verder in Slovenië, Gilberto Morishaw neemt deel aan sessie ‘Racialised mental health in climate action’
Voor een inclusieve aanpak maakt Ocan zelf gebruik van de capaciteitsopbouw die initiatieven zoals de ENAR Climate Justice Acamdemy ons biedt. De Climate Justice Academy wordt ingedeeld in 3 thematische sessies rondom klimaatrechtvaardigheid. In Slovenië ging het programma over het thema ‘Racialised mental health in climate action’. Het pittoreske skidorpje Kranjska Gora werd door ENAR bewust gekozen als plek waar de internationale deelnemers terug konden trekken. De sessie 2 groep werd begeleid door twee facilitators van het Brusselse collectief Back2SoilBasics. Dit collectief heeft als educatieve missie de filosofie van permacultuur doceren zodat gemarginaliseerde gemeenschappen meer inzicht krijgen in de noodzaak om meer te verbinden met de natuur. Gemarginaliseerde gemeenschappen wonen in Europa in stedelijke gebieden waar zij weinig toegang hebben tot groene voorzieningen en schone lucht. Het collectief leert graag hoe onze gemeenschappen toegang zoeken en krijgen tot betere voorzieningen. In de hectische samenleving waarin wij Caribische Nederlanders wonen is het goed dat wij worden aangespoord om rust te vinden en gebruik te maken van de groene, publieke voorzieningen die er zijn. Meer zelfvoorzienend worden leidt tot een rustiger bestaan en zorgt dat wij beter leren omgaan met wat van ons allen gevraagd wordt tijdens de energietransitie.
Het participatief ontwerp van Back2SoilBasics voor deze tweede sessie werd ingericht om te reflecteren op wat deelnemers in hun organisaties doen en wat zij in de toekomst beter kunnen doen. Het programma heeft als doel dat iedereen gehoord kan worden. Door de uitwisseling onder de deelnemers 19 april t/m 21 april konden de terugkerende deelnemers en nieuwe deelnemers dieper reflecteren over hoe hun eigen organisatie omgaat met doelen behalen en tegenslagen in de klimaatrechtvaardigheid.
Gilberto Morishaw vertegenwoordigde Stichting Ocan tijdens het 3-daagse programma van de tweede sessie. Morishaw is zeer maatschappelijk betrokken. Net als Anthony Janga die aan de eerste sessie van de Climate Justice Academy deelnam, is hij changemaker. Morishaw heef zitting genomen in verschillende internationale fora om het Caribisch Nederlandse perspectief in te brengen. Zo nam Morishaw eerder deel aan de Klimaatconferentie van Glasgow “COP26” georganiseerd door de Verenigde Naties in 2021. Deelname aan de ENAR Climate Justice Academy sessie bood hem de kans om van anderen te horen hoe zij over mentale gezondheid binnen de activisme rondom klimaatrechtvaardigheid denken. Op zijn beurt bracht Morishaw als een van de meest uitgesproken deelnemers, het Caribisch perspectief naar de discussies. De Ocan vertegenwoordiging werd tijdens het programma van de Climate Justice Academy geïntroduceerd aan sessies over permacultuur, persoonlijke reflecties en stressbestendigheid in het steeds polariserend en vijandig veld waar maatschappelijke organisaties opereren. Een bijzonder onderdeel van het programma was een wandeling omhoog naar het nabijgelegen Jasnameer waar mensen in kleinere intieme groep diep persoonlijke ervaringen en gevoelens over uitsluiting en discriminatie met elkaar konden delen.
Na afloop van de laatste dag van het programma, vat Gilberto het Climate Justice Academy samen in deze video’s opgenomen in Kranjska Gora.
Video in English
Video na Papiamento/Papiamentu
Meer Blogs en Vlogs
-
maart 2026
- Persbericht AVS: Feestelijke aftrap Week van het Geld met bakfietsactie
- Ruben Arnhem doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Zuwena Hurtak doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Raenys Martis doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Richeline Cijntje doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Glenn Helberg doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Mavis Fairbain doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Avianka Aventurin-Denloye doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Angelique Paula doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Stella Coffie doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Jacinto Zimmerman doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Duer Dania doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Natalie Wanga doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Shari van den Hout-Hooi doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Angelica Mathew doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Gisèle Mambre doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Cheraldine Osepa doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Jahir Scoop doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Brenda Emmen-Hassell doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!
- Henco Cecilia doet mee met de gemeenteraadsverkiezingen 2026 – leer deze kandidaat beter kennen!